Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Handball Premier (15η αγωνιστική)

Αερωπός Έδεσσας – ΑΕΚ 15 – 22

Ο Αερωπός μπήκε πιο δυνατά και είχε το προβάδισμα στην αρχή αλλά η ΑΕΚ ανέβασε ρυθμούς και προηγήθηκε με 4-3 στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Όσο περνούσε η ώρα, η ΑΕΚ ανέβαζε την απόδοσή της με τη διαφορά να φτάνει στο 8-5 με το φινάλε του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ΑΕΚ πέτυχε γρήγορα γκολ, ο Αερωπός όμως αντέδρασε και έφερε το ματς στα δύο γκολ, 12-10 υπέρ της ΑΕΚ η οποία από κει και πέρα όμως έχοντας σε καλή μέρα τον τερματοφύλακα Ραντούλοβιτς και με την βοήθεια των διαιτητών, που στα καίρια σημεία έδειξαν κατώτεροι των περιστάσεων, έφτασε τελικά στην νίκη με 22-15.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης 1, Θ. Τζουβάρας, Κράλλης 1, Θεοδωρόπουλος 1, Δημάκης 2, Μπάρμπας 1, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 3, Κυριακού 3, Αρβανιτίδης, Λιόφης, Λάππας.

ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης 1, Ζαμπούνης, Συγγάρης, Μπάλαζ 3, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 2, Μπάγιος 3, Γιάκομπσεν 7, Παπαδιονυσίου 1, Δομπρής, Μυλωνάς 2, Νταρσουλάντ, Αργυρού 2, Παλεβίτσιους, Βραζάλιτσα 1, Μπαλάσκας.

Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης.

Δίλεπτα: 2-7, Πέναλτι: 1/5-5/5